o mnie

avatar_circle

Kim jestem?

Nazywam się Karol Wójciszko i jestem autorem tego bloga.

Pracuję w IT od zawsze. Pierwsze komercyjne zlecenia wykonywałem będąc w technikum informatycznym. Na studiach podjąłem pierwszą pracę jako programista pogłębiając swoje doświadczenie. Z biegiem czasu moje zainteresowania nadal skupiały się na IT – jednak z naciskiem na zarządzanie projektami, a ostatnio na analizie projektów. Zawsze lubiłem optymalizować swoje działania więc starałem się pracować coraz mądrzej – kończyć projekty na czas (lub przed nim).

Wraz ze zdobywaną wiedzą zmieniam swoje poglądy – nie cietrzewię się „na jedyną słuszną metodologię”. Uważam, że najważniejszym czynnikiem realizacji projektu przed terminem jest jego dokładna analiza, zarządzanie projektem to tylko realizacja wcześniej zaplanowanych działań.

Aktualnie…

w pracy zajmuję się opracowywaniem analiz przedwykonawczych, planowaniem prac zespołu oraz samą realizacją projektu (programowanie). Uczestniczenie w każdym etapie cyklu życia projektu pozwala mi na wyciąganie kompleksowych wniosków na temat problemów oraz szukaniu rozwiązań.

Wcześniej…

Zanim zacząłem skupiać się na zarządzaniu projektami i analizą, zgłębiałem swoją wiedzę jako programista. Przewinąłem się przez kilka technologii, z czego najbardziej spodobał mi się .NET (C#). Zrealizowałem w tej technologii swój pierwszy startup – Zawieź mnie. System ten był tematem mojej pracy inżynierskiej, kończąc studia postanowiłem go rozwinąć.
W pamięci mam słowa swojego wykładowcy, który powiedział: „programista nie zawsze programuje w tym w czym by chciał, a często w tym, w czym powinien”. Kolejne projekty realizowane w pracy skrupulatnie trzymały mnie przy technologii PHP – aktualnie jest to dla mnie najbardziej „naturalny język”. Tworząc kod, rozpatruję go również pod względem bezpieczeństwa aplikacji/serwera.
Miałem też krótki epizod z tworzeniem aplikacji na Android, czysto hobbystycznie. Moje aplikacje możesz znaleźć tutaj.

Po godzinach…

trenuję amatorsko boks, jeżdzę na rolkach (na czas) oraz zgłębiam wiedzę z zakresu dietetyki.

Jestem również tutaj…

  • Facebook – fanpage mojego bloga. Treści w całości związane z tematyką bloga.
  • YouTube – mój kanał YouTube. Znajdziesz na nim filmy, w których omawiam tematykę zarządzania projektami, analizy przedwykonawczej. Samo „mięso”.
  • LinkedIn – mój profil zawodowy.
  • Twitter – mieszanka prywatnych przemyśleń z rzeczami zawodowymi.
  • Snapchat – wstawki z mojego życia „codziennego”. Trochę pracy, trochę sportu.

 

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, użyj poniższego formularza.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s